Back to Question Center
0

Semalt, Sunucu Tepkisinin SEO'ya Etkisini Nasıl Açıklıyor?

1 answers:

Sunucular, internetin kasasını oluşturan bilgisayarlardır. Bir web sitesinin çeşitli cihazlarda farklı zamanlarda cevabını belirlerler. Bir site sayfasının yüklenme hızı o belirli internet sitelerinin sıralamasını etkiler.

Semalt'in Müşteri Başarı Yöneticisi Frank Abagnale, farklı durum kodlarının aslında SEO'nuz için ne anlama geldiğini açıklıyor - claudia meiler dolls.

Bir kullanıcı bir bağlantıyı tıklattığında, sunucu bir üstbilgi durumu döndürür, ardından tarayıcının ulaşmaya çalıştığını göstermek için URL gibi bilgiler döndürür. Bir şey ters gitmedikçe bu süreç tamamen otomatiktir. Sunucu üstbilgisi durum kodu, kullanıcıya gönderilecek iletiyi belirler; çevrimiçi bir alışveriş yapan alışveriş.

Örneğin, bir web siteniz var www.mywebsite.com. Birisi bo bağlantıyı tıklattığında, sunucu bu yanıtı alır ve tarayıcıda görünen bir sunucu başlığı ve HTML kodundan oluşan bir yanıt döndürür. Başlık, "HTTP / 1.1 200 OK" satırı ile başlar. Web geliştiricileri, bu üstbilgi durum kodlarını yorumlamak için sağlam bir bilgiye sahip olurlar. Her kes, bir web sitesinin SEO potansiyeli üzerinde benzersiz bir etkiye sahiptir.

Iyi durum kodları

1. "200 OK" kodu. Bu bir web sitesinde en iyi hata durumudur. Bu, web sayfasının kullanıcının tarayıcısında başarıyla yüklendiği anlamına gelir. Örneğin, www.mywebsite.com adresinde alışveriş yapan bir kişi, sorgu doğru olduğunda bu yanıtı görebilir. Kod, erema motorları her şeyin iyi olduğunu ve kullanıcıların sayfanızı bulacağını görünce SEO'nız için iyidir..

2. "301 Hareketsiz Taşınır" kodu. Bu durum kodu, aradığınız içerik taşındığında görüntülenir. Kullanıcıyı ve aramera motorlarını içeriğin web site ku we URL'ye yenendendcektir. Bu, otoritesini artıracağı "200 OK" varsayımını da verecektir. SEO'nun verimli çalışması için bu stratejiyi uygulayın.

Kötü durum kodları

1. "302 found" sunucu üstbilgisi durum kodu. Bu, SEO çabaları için çok zararlı. Bu, kullanıcıyı yeni içeriğe yönlendireceği anlamına gelir. Trafikle ilgili olmayan bir web sitesi için alıcı, yine de bir satın alma işlemi yapacağından dolayı sorun değil. Ancak, bu hata hedef sayfaya yetki vermez. Sonuç olarak, sayfa sıralama düzelmez.

2. 400 düzey sunucu üstbilgisi durumu kodu. Sunucu ku ji bo sanki içeriği yorumluyorsa, "404 Bulunamadı" veya "410 Gone" kodu görüntüleyebilir. Bu yanıt özellikle SEO'nuz için kötüdür. Arama motoru, kurtanıcıların bu linki tıkladıklarında hêsankirî bulamayacaklarını bilir.

3. 404 veya 410 hataları. Bu bağlantı otoritesini bozar ve eksik web içeriğinizin de indexksifikasyon şansını arttırır. Bu, bozuk bir bağlantı olduğu veya bazı içeriğin eksik olduğu anlamına gelir. SEO üzerinde en büyük etkiye sahiptir.

Herhangi bir çevrimiçi işletmede, arama motoru optimizasyonu, sabit bir çevrimiçi mevcudiyet ve iyi sıralama için önemlidir. Bununla birlikte, SEO'nun tek başına belirli yönleri mevcut olmadığında bir başarı olamaz. Örneğin, sunucunun yanıtı bu SEO çabaları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Yukarıda görüldüğü gibi, durum kodlarının farklı türleri sunucu üzerinde çeşîtli yönlerin meydana geldiği anlamına gelir. Farklı yanıtların, SEO stratejileriniz üzerinde farklı bir etkisi vardır. Yukarıdaki ipuçlarını izleyerek barındırma paketinizdeki, özellikle sunucundaki bazı hataları kontrol edebilir, düzeltebilir ve muhtemelen düzeltebilirsiniz. Bu işlem, sitamaizin arama motorları üzerindeki yetkisini yalnızca geri yüklemekle kalmaz, aynî zamanda müşterilerinizin akışını korur.

November 30, 2017